Архів новин

Головна » 2009 » Липень » 22 » Поляки чемпіони світу, Росія лише четверта
09:57
Поляки чемпіони світу, Росія лише четверта
Перемогою збірної команди Польщі завершився фінал командного Кубка Світу. Срібні медалі чемпіонату дісталися австралійцям, а бронзові - Швеції. Збірна Росії залишилася без медалей.
Драматичним вийшов фінал командного Кубка Світу, що цього року проходив у польському Лєшно. У заплановану дату 18 липня фінал провести не вдалося через погодні умови, початок змагань спочатку відклали на одну годину в надії, що злива припиниться. Врешті решт було прийнято рішення перенести змагання на 19 липня на 12 годину дня, адже на вечір був запланований тур польської ліги.
Дощ припинився лише в неділю зранку та організатори встигли приготувати доріжку для проведення змагань. На перший погляд доріжка мало нагадувала саму себе та уже перші заїзди показали, що боротися і обганяти на такій доріжці можна. Під час першої серії заїздів гонщики все ж ще пристосовувалися до мокрої доріжки, що і стало причиною великої кількості падінь. До таких умов найкраще пристосувалися шведи, що і дозволо їм захопити лідерство у гонці після першої серії заїздів.
Погода почала налагоджуватися, доріжка підсихала і ставала придатною для боротьби. І уже господарі змагань вириваються у лідери, а шведи скочуються на третю позицію. Відверто провалили початок гонки росіяни, які набрали лише 7 очок, 4 з яких набрав Еміль Сайфутдінов.
У третій серії доріжка, нарешті, висохла та місцями все ще залишалася мокрою. Блискуче третю серію провели росіяни, які уже в 11 заїзді джокером замість Романа поважного пустили Еміля Сайфутдінова і він повністю виправдав надії тренерів привізши 6 очок. У наступному місці в останньому віражі допустив падіння Денис Гізатуллін, який віз 1 очко. Росія провела цю серію просто блискуче вигравши 3 заїзди з 5 і раз прийшловши другими, що дозволило їм повернутися у боротьбу.
Після 16 заїзду росіяни вийшли уже на 2 позицію, і почали наздоганяти лідерів австралійців. Та в 19 заїзді Роман Поважний прийшов на фініш останнім, а збірна Швеції вдало використала джокера та вийшла на другу позицію. Перед 20 заїздом знову розпочалася злива, доріжка в моменті перетворилася у "болото". На такій доріжці знову допустив падіння капітан росіян Денис Гізатуллін і за це був виключений із перезаїзду. Та погодні умови не давали провести перезаїзд. Продовження гонки довелося чекати цілих півтори години, проти продовження виступали австралійці які на той момент лідирували та гонка продовжилася перезаїздом 20 заїзду в якому перемогу з пешої доріжки здобув Кшиштов Каспшак.
Після невдалих для росіян 19 і 20 заїздів вони відкотилися на останню позицію програючи на той момент полякам, які були третіми, 2 пункти. Цей відрив уже в 21 заїзді ліквідував Еміль Сайфутдінов. 22 заїзд став ключовим у гонці через те що після обгону Крампом Каспшака збірна Польщі мала право скористатися джокером, що вони зробили одразу ж випустивши Ярослава Хампеля. Та Ярослав не зміг довести до фінішу 6 пунктів, його по ходу заїзду обігнав Антлоніо Ліндбак та головне, що за його плечами приїхав Дейві Ватт. У 24 заїзді Ярослав Хампель уже перемагає, а Трой Батчелор приходить на фініш останнім. Це призводить до того, що перед останнім заїздом поляки зрівнялися з австралійцями, а росіяни відставали від шведів лише на 2 пункти. У останньому 25 заїзді чудову перемогу здобуває Томаш Голлоб, який цю гонку провів не надто вдало то в потрібний момент виграв і приніс перемогу збірній Польщі. Лі Адамс приїхав другим, а Ренат Гафуров третім, що дало можливість скоротити відставання від шведів лише до 1 пункту. Отже, сенсаційна збірна Росії зайняла четверте місце з відставанням від третього лише в 1 пункт, а від переможців лише у 9.