Пт
26.04.2024
05:13

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Модератор форуму: ШУРИК  
СПІДВЕЙ-ФОРУМ » ОФФ-ТОП » Створюємо сайт разом... » ПОБАЖАННЯ ТА ЗАУВАЖЕННЯ ЩО ДО САЙТУ (Тут ви можете висловити всі побажання на зауваження!)
ПОБАЖАННЯ ТА ЗАУВАЖЕННЯ ЩО ДО САЙТУ
ШУРИКДата: Ср, 29.11.2006, 15:32 | Повідомлення # 31
Сеньйор
Група: Перевірені
Повідомлень: 225
Репутація: 1
Статус: Offline
Зараз виправим, до речі, якщо вже так, то треба писати Ігоря Марка, а не Марко, бо в українській мові подібні прізвища відміняються, на відміну від російської мови. Я Тофіку скажу, щоб виправив!
 
Billy50Дата: Вт, 05.12.2006, 17:43 | Повідомлення # 32
Юніор 125
Група: Перевірені
Повідомлень: 7
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (ШУРИК)
то треба писати Ігоря Марка, а не Марко,

Ну якщо писати зовсім правильно, то не "Ігоря", а Ігора. Українською пишеться ІГОР, а не ІгорЬ tongue

Добавлено (05.12.2006, 17:43)
---------------------------------------------
Quote (YEGOR)
Я звичайно не лінгвіст,

Воно й відчувається


The Beatles Forever!
 
GrayДата: Вт, 05.12.2006, 23:45 | Повідомлення # 33
Сеньйор
Група: Администраторы
Повідомлень: 283
Репутація: 4
Статус: Offline
Billy50, думаю, всё-таки, YEGOR, хоть он и не лингвист, лучше знает как склоняется его имя

Из лесу вышел Кондратий, мой друг
Сразу хватил его одноименный недуг
 
kletsДата: Вт, 05.12.2006, 23:54 | Повідомлення # 34
Чемпіон Європи
Група: Перевірені
Повідомлень: 567
Репутація: -1
Статус: Offline
Quote (YEGOR)
to Шурик:

Я звичайно не лінгвіст, але ім'я Ігор в родовому відмінку українською мовою пишеться - Ігоря, а не Ігора, як написано у вас в заголовках статтей про Ігоря Марко.


Він тільки в Мототреці помилки бачить, а так - йому засліплює biggrin


Краще з розумним згубити, ніж з дурним знайти...
 
YEGORДата: Чт, 07.12.2006, 14:01 | Повідомлення # 35
Юніор 125
Група: Перевірені
Повідомлень: 91
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (Billy50)
Quote (ШУРИК)
то треба писати Ігоря Марка, а не Марко,

Ну якщо писати зовсім правильно, то не "Ігоря", а Ігора. Українською пишеться ІГОР, а не ІгорЬ
Добавлено (05.12.2006, 17:43)
---------------------------------------------
Quote (YEGOR)
Я звичайно не лінгвіст,

Воно й відчувається


Цікава у людини позиція - всього два повідомлення, а вже встиг проявити себе з "гарної" сторони. Перш ніж писати безглузді речі, а точніше відверті дурниці, хоч би перевірив би свої знання. Українською мовою пишеться все таки правильно Ігоря, а не Ігора. Запитай у будь-якої вчительки з української мови. Чому саме так пишеться, це вже не до мене...

Думаю, що автори сайту не ображаються на звичайне зауваження, зроблене з єдиною ціллю, щоб виправили явну помилку, а в світлі подій з Ігорем Марко - і недоречну.

А взагалі сайт досить цікавий і, що дуже приємно, досить інформативний і інформація подається дуже оперативно. Не кажучи вже про об'єктивність (неупередженість чи незаангажованість). Так тримати.

 
TATIKДата: Сб, 09.12.2006, 17:56 | Повідомлення # 36
Сеньйор
Група: Администраторы
Повідомлень: 227
Репутація: 4
Статус: Offline
Quote (YEGOR)
Я звичайно не лінгвіст, але ім'я Ігор в родовому відмінку українською мовою пишеться - Ігоря, а не Ігора, як написано у вас в заголовках статтей про Ігоря Марко.

Я також не лінгвіст, і з Греєм декілька днів сперечався в цьому питанні. І ось що я прочитав таки в Орфографічному словнику в розділі ВЛАСНІ ІМЕНА- Ігор-Ігора, Єгор-Єгора,Ілля-Іллі і т.д. Не знаю, може щось помінялось за роки але я вважав і вважаю що правильно Ігора.
 
Mc7Дата: Сб, 09.12.2006, 19:04 | Повідомлення # 37
Юніор
Група: Перевірені
Повідомлень: 108
Репутація: 0
Статус: Offline
Я теж не спеціаліст з мови, але точно знаю де знайти правильне написання.
Відкрив "Український правопис" за 1993 рік, офіційне видання, під грифом двох міністерств.
Цитую примітку до відмінювання чоловічих імен:
"Імена, що закінчуються в називному відмінку на -р, у родовому мають закінчення -а, але виняток: Ігор-Ігоря, Лазар-Лазаря".
Так що маємо справу з винятком із загальних правил української мови. І правильно Ігоря.

P.S. Правопис у Ворді теж відмічає слово Ігора як помилку, і як заміну пропонує Ігоря!

Повідомлення відредагував Mc7 - Сб, 09.12.2006, 19:27
 
TOFIKДата: Сб, 09.12.2006, 20:21 | Повідомлення # 38
Адміністратор
Група: Администраторы
Повідомлень: 737
Репутація: 18
Статус: Offline
Quote (Mc7)
І правильно Ігоря

Так і є! Згоден, тількі що точно взнав!



Я ВіКонтактi :)
 
TATIKДата: Сб, 09.12.2006, 21:36 | Повідомлення # 39
Сеньйор
Група: Администраторы
Повідомлень: 227
Репутація: 4
Статус: Offline
Під час навчання в автотехнікумі на уроці по російській мові нас вчили що в всіх словах після букви Ц пишеться И (рос) а буква Ы пишеться тільки трьох в словах ЦЫГАН, на ЦЫПОЧКАХ и ЦЫПЛЯТА , один мій одногрупник (в дальнійшому він став начальником Дубровицького ДАІ) сказав що він знає ще одне слово-вийняток- ЦЫБУЛЯ (російське ЛУК ,не путати з Лукойлом). Так він ще з 1 курсу в 74-му став Вася-Цибуля, пройшло більше 30 років,він вже на пенсії , але ми одногрупники, до сих пір його так і називаємо.
На рахунок Ігоря -Ігора повірю вам на слово.
 
YEGORДата: Пн, 11.12.2006, 11:23 | Повідомлення # 40
Юніор 125
Група: Перевірені
Повідомлень: 91
Репутація: 0
Статус: Offline
Quote (TATIK)
Під час навчання в автотехнікумі на уроці по російській мові нас вчили що в всіх словах після букви Ц пишеться И (рос) а буква Ы пишеться тільки трьох в словах ЦЫГАН, на ЦЫПОЧКАХ и ЦЫПЛЯТА , один мій одногрупник (в дальнійшому він став начальником Дубровицького ДАІ) сказав що він знає ще одне слово-вийняток- ЦЫБУЛЯ (російське ЛУК ,не путати з Лукойлом). Так він ще з 1 курсу в 74-му став Вася-Цибуля, пройшло більше 30 років,він вже на пенсії , але ми одногрупники, до сих пір його так і називаємо.
На рахунок Ігоря -Ігора повірю вам на слово.

Ну раз пішла така струя з історичними згадками, то тоді і я напишу, чому саме Ігоря, а не Ігора: В 1993 році випускний тест (тоді замість екзаменів ввели тестування) з української мови - диктант. Так сам диктант написав без помилок, а на титульній сторінці, підписуючи свою роботу написав екзаменаційна робота .... Ігора. Отак і завалив екзамен з української мови. До сих пір пам'ятаю лекцію в кабінеті директора на тему правопису в українській мові. З тих пір чітко пам'ятаю, що в родовому відмінку правильно писати Ігоря.

 
СПІДВЕЙ-ФОРУМ » ОФФ-ТОП » Створюємо сайт разом... » ПОБАЖАННЯ ТА ЗАУВАЖЕННЯ ЩО ДО САЙТУ (Тут ви можете висловити всі побажання на зауваження!)
Пошук: